خودرو تمام اتوماتیک تسلا

تسلا - tesla

بلببرینگ

خودروساز برقی آمریکایی تسلا سرگرم ساخت فناوری برای عرضه خودروهای تمام اتوماتیک ظرف پنج تا شش سال آینده است.

الون ماسک، مدیرعامل تسلا اظهار کرد: شرکتش به تلاش برای رقابت با شرکت‌هایی مانند گوگل و ولوو برای ساخت خودروی اتوماتیک شتاب بخشیده است. این نوع خودرو با کاهش نرخ تلفات سوانح، تحولی را در جاده‌ها بوجود می‌آورد.

وی که در توکیو حضور داشت به خبرنگاران گفت: کل سیستم و نرم افزار از سوی تسلا برنامه ریزی خواهد شد اما این شرکت مطمئنا از حسگرها و قطعات ساخت شرکت‌های دیگر استفاده خواهد کرد.

مدیرعامل ۴۳ ساله تسلا ابراز اطمینان کرد همه خودروهای ساخت این شرکت در بلندت مدت قابلیت هدایت اتوماتیک خواهند داشت.

بر اساس گزارش رویترز، هنوز هیچ خودروی اتوماتیکی در بازار وجود ندارد اما خودروسازان متعددی سرگرم کار برروی امکان اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مانند پارک خودکار هستند که پیشرفت بزرگی برای صنعت خودرو محسوب می‌شود.

اظهارات ماسک نشان می‌دهد خودروهای تمام اتوماتیک زودتر از تصور قبلی به بازار وارد خواهند شد. موسسه تحقیقاتی آی اچ اس در گزارشی که ژانویه منتشر شد، پیش‌بینی کرد پای این خودروها ممکن است از سال ۲۰۲۵ به جاده‌ها باز شود و تعداد آنها تا سال ۲۰۳۵ به ۳۵ میلیون دستگاه خواهد رسید.

ماسک همچنین اظهار کرد: تسلا امیدوار است قرارداد جدیدی برای تامین باطری در چند سال آینده با تویوتا امضا کند زیرا برنامه کنونی به پایان رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل تسلا همچنین از عرضه مدل اس خودروی این شرکت که به اینترنت متصل است در ژاپن خبر داد. این خودروی برقی لوکس که ۸٫۲۳ میلیون ین (۷۷ هزار دلار) قیمت خواهد داشت مجهز به باطری‌های ساخت پاناسونیک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.